Eibaru se nije dalo da pobijedi Valenciju, Hajrović nastupio

Primera

Eibar i Valencia podijelili su bodove u susretu 15. kola španske Primere. Meč je završen rezultatom 1:1.

Eibar je u završnici prvog dijela uspio da povede golom Enricha i domaćin je bio poprilično blizu osvajanju tri boda.

Prvo, zato što je Orban dobio crveni karton kod gostiju u 63. minuti, a drugo zato što je Eibar imao penal u 66. minuti, no Berjon je promašio.

Pet minuta prije kraja utakmie Junca postiže autogol za izjednačenje, a u 89. minuti kod Eibara je u igru ušao Izet Hajrović. Ramis je u 93. isključen u redovima domaćih, a na kraju je ostalo 1:1.