Elvir Koljić i Craiova jurišaju prema tituli prvaka

Bh. napadač večeras bez gola

Bh. napadač Elvir Koljić je sa ekipom Craiove na dobrom putu da osvoji titulu prvaka Rumunije.

Nakon što su u prošlom kolu savladali glavnog favorita Cluj i tako spustili bodovnu razliku, od večeras je Craiova postala lider prvenstva.

Ovaj klub je kao gost u 6. kolu doigravanja pobijedio Gaz Metan s 1:2 i stigao je na prvo mjesto s dva boda više od Cluja, koji ima utakmicu manje (38-36).

Domaći su prvi stigli do vodstva u ovom susretu. Romeo je zabio za 1:0 u 22. minuti, ali su gosti golovima Mihaile (39.) i Cicaldaua u 54. minuti došli do preokreta i pobjede.

Koljić večeras nije zabio gol. Imao je nekoliko dobrih pokušaja, a na terenu je proveo svih 90 minuta.