Emery nadmudrio Ancelottija: Arsenal s dva gola prednosti putuje u Napulj!

Četvrtfinale Evropske lige

Fudbaleri Arsenala večeras su lakše od očekivanog pobijedili Napoli na svom terenu sa 2:0 u prvom meču četvrtfinala Evropske lige.

Topnici su odigrali odličnu utakmicu na Emiratesu i ostvarili veoma dobar rezultat pred revanš koji se za sedam dana igra u Napulju. Arsenal je sjajno otvorio meč i nakon nekoliko šansi domaći su u 15. minuti poveli s 1:0.

Nakon odlične akcije asistenciju je upisao Maitland-Niles, a Aaron Ramsey je bez problema uspio da zatrese mrežu Napolija za veliko oduševljenje navijača Arsenala.

Samo deset minuta kasnije bilo je 2:0. Odličan solo prodor imao je Lucas Torreira koji je prevario Ruiza, a zatim uz dosta sreće matirao Mereta za 2:0. Lopta je na putu ka golu zakačila Koulibalyja kojem je na kraju pripisan ovaj autogol.

Arsenal je nakon drugog gola nastavio s veoma dobrom igrom, te su domaći imali još nekoliko sjajnih šansi do kraja prvog dijela, ali je ostalo 2:0.

Topnici su imali incijativu i u nastavku utakmice, dok je Napoli tražio način kako da ublaži poraz i postigne gol koji bi im mnogo značio. Najbolju šansu gosti su imali u 74. minuti kada je Zielinski promašio zicer, te je ostalo 2:0.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac igrao je svih 90 minuta, te je odigrao još jedan veoma dobar meč.