Empoli slavio protiv Sassuola

Seria A, 28. kolo

Empoli je u sklopu 28. kola Serie A na domaćem terenu savladao Sassuolo rezultatom 3:1.

Golovi na stadionu Carlo Castellani viđeni su tek u drugom dijelu utakmice. Radost domaćim navijačima u 46. minuti donio je Saponara, da bi tri minute kasnije nespretni Rugani pogodio vlastitu mrežu i donio izjednačenje Sassuolu.

Empoli je do kraja utakmice uspio opravdati ulogu favorita, a do novog pogotka stigao je 59. minuti. Ovaj put mrežu Sassuola pogodio je Mcedlidze, a onda je minutu kasnije Saponara postavio konačnih 3:1.

Nakon današnjeg trijumfa Empoli u italijanskom prvenstvu zauzima 12. poziciju, dok je Sassuolo na 15. mjestu.