Englezi i Ukrajinci sigurni, senzacija Lihtenštajna

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Engleska i Ukrajina očekivano su slavile u susretima četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj.

Engleska je u grupi E upisala i četvrtu pobjedu. Na Wembleyju je savladana Slovenija, koja je čak i vodila, no…

Autogolom Hendesrona, koji je glavom loptu poslao u mrežu svog golmana Harta nakon ubačaja Novakoviča iz slobodnjaka, Slovenija je u 58. minuti šokirala londonsku publiku.

Samo 50-ak sekundi kasnije Rooney je pao nakon sjajnog soloprodora u šesnaestercu Slovenije. Srušio ga je Bostjan Cesar, pa je dosuđen penal i upravo je napadač Manchester Uniteda pogodio za 1:1.

Zatim je Welbeck u svega šest minuta postigao dva pogotka i riješio dileme oko pobjednika. U drugom meču grupe E San Marino je osvojio prvi bod, odigravši 0:0 s Estoncima na svom terenu.

Ukrajina je očekivano, rezultatom 3:0, ostvarila treću pobjedu protiv Luksemburga u gostima. Yarmolenko je bio igrač odluke sa tri pogotka.

Austrija je zadržala prvo mjesto u grupi G nakon minimalnog trijumfa nad Rusijom u derbiju. Okotie je u 73. minuti matirao golmana Rusije za konačnih 1:0. Austrijanci imaju 10, a Rusi pet bodova.

U sklopu iste grupe Lihtenštajn je iznenadio sve i sa 1:0 pobijedio u gostima Moldaviju, a gol je postigao Burgmeier u 74. minuti. Lihtenštajn je peti sa četiri boda i omjerom 1-1-2.