Englezi srušili Škotsku u Glasgowu

Pobjede Engleske i Francuske

Veliki derbi su večeras u Glasgowu odigrale selekcije Škotske i Engleske, a Englezi su na kraju slavili sigurnu pobjedu od 3:1.

Do prvog pogotka na utakmici čekalo se nešto više od pola sata. Igrala se 32. minuta kada je Oxlade-Chamberlain pogodio nakon sjajne akcije za vodstvo od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon samo dvije minute igre u nastavku Wayne Rooney pogađa za vodstvo od 2:0, da bi se Škoti golom Robertsona u 83. minuti vratili u meč.

Međutim, samo dvije minute kasnije ponovo pogađa Rooney za konačnih 3:1.

Francuzi su u Marseilleu ugostili Švedsku, te su slavili minimalnu pobjedu od 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Raphael Varane u 84. minuti susreta.

Prijateljske utakmice:

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Škotska - Engleska 1:3 (Robertson 83' / Oxlade-Chamberlain 32', Rooney 47', 85')
Francuska - Švedska 1:0 (Varane 84')