Espanyol slavio u Madridu

La Liga, 36. kolo

Fudbaleri Espanyola savladali su kao gosti madridski Atletic sa 0:2 u susretu 36. kola La Lige.

Atletico je nakon plasmana u finale Evropske lige očigledno veoma opušteno ušao u ovaj meč i to su gosti iz Barcelone iskoristili da dođu do tri boda.

Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. Melendo je u 53. minuti pogodio za prednost gostiju od 0:1, da bi Baptistao u 77. minuti povećao prednost na konačnih 0:2.

U ovom susretu se u dres Atletica vratio Brazilac Filipe Luis i to nešto više nakon mjesec dana od loma noge što je svakako nevjerovatan oporavak.

Espanyol je ovom pobjedom ostao na 15. mjestu, dok je Atletico na drugoj poziciji.