Eto'o u posljednjoj minuti spasio Sampdoriju

Serie A, 37. kolo

Empoli i Sampdoria odigrali su neriješeno u okviru 37. kola italijanskog prvenstva.

Susret je završen rezultatom 1:1, a publika na stadionu "Carlo Castellani" prvi pogodak vidjela je tek u drugom poluvremenu.

Za vodstvo Empolija u 57. minuti pobrinuo se Pucciarelli nakon asistencije Maccaronea, da bi potom u posljednjim sekundama drugog poluvremena Eto'o izjednačio na 1:1. To je ujedno bio i konačan rezultat susreta.

Empoli nakon današnjeg remija zauzima 15. poziciju u italijanskom prvenstvu, dok je Sampdoria na sedmom mjestu i udaljena je tri boda od mjesta koje garantuje plasman na evropsku scenu.