Portugal razbio Tursku i plasirao se u osminu finala Evropskog prvenstva

Grupa F

Eldar Ganibegović

U okviru 2. kola grupne faze Evropskog prvenstva u grupi F su se večeras sastali Portugal i Turska. Rezultat je glasio 3:0 i Portugal se tako pridružio ekipama Njemačke i Španije koje su do sada osigurale plasman dalje sa po dvije pobjede.

Prvu šansu na utakmici imala je Turska. Igrala se sedma minuta kada se Kerem Akturkoglu nije dobro snašao.

Do prednosti Portugal dolazi u 21. minuti. Bernardo Silva je sjajno pogodio za prednost Portugala.

Samo sedam minuta kasnije uduplano je vodstvo bizarnim autogolom koji je postigla reprezentacija Turske.

Cancelo nije pronašao Ronalda, a onda je Bardakci u namjeri da vrati loptu svom golmanu pogodio vlastitu mrežu.

Kerem Akturkoglu je u 31. minuti imao šansu da vrati Tursku u igru, no Diogo Costa sjajno brani njegov udarac.

Konačan rezultat postavljen je u 56. minuti utakmice. Ronaldo i Fernandes izlaze sami na golmana Turske, CR7 nesebično dodaje za bivšeg saigrača iz Uniteda za konačnih 3:0.

Baris Alper Yilmaz je u 67. minuti tražio penal, ali suci se nisu oglasili.

Do kraja utakmice je Portugal mogao i do četvrtog gola preko Bernarda Silve, no ovaj fudbaler nije iskoristio dvije šanse koje su mu se ukazale pred kraj meča.

Portugal tako nakon dvije pobjede definitivno s prvog mjesta u grupi ide u osminu finala takmičenja.

Turska ima tri boda i u sljedećem kolu će joj biti dovoljan jedan bod da kao drugoplasirana ode u narednu fazu.

Podsjetimo, ranije danas su Gruzija i Češka u istoj grupi remizirale 1:1 i ove dvije selekcije imaju po bod.

Treće kolo grupe F igra se 26. juna od 21:00, a sastaju se Portugal i Gruzija, te Turska i Češka.

Što se današnjeg dana tiče, treba dodati da se od 21:00 igra utakmica Belgije i Rumunije u grupi E.

Jučer su se u ovoj grupi sastale selekcije Ukrajine i Slovačke, a Ukrajina je nakon preokreta slavila rezultatom 2:1.