U grupi gdje je BiH odmah na startu se zna ko je gazda: To su najbolje osjetili Slovenci

Mladi Trikolori furiozni

Haris Zilić

U drugom kolu kvalifikacija ua EURO U21 odigran je susret grupe H gdje se nalazi i reprezentacija Bosne i Hercegovine. Slovenija je u Kopru ugostila selekciju Francuske.

Mladi Trikolori su favoriti grupe, a duelu u Sloveniji im je bio prvi u ovom ciklusu.

Odmah na startu su pokazali silu i deklasirali Slovence rezultatom 4:0 i to kao gosti.

Nije se činilo tako jer su Slovenci izgledali dobro u prvom poluvremenu, ali kao da ih je presjekao pogodak Francuza u samom finišu.

U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Barcola je na asistenciju Kalimuenda pogodio za 0:1.

U nastavku rapsodija izabranika legendarnog Thierrya Henrya.

U 50. minuti Barcola asistira, a Cherki pogađa za 0:2, a u 57. minuti stvar je bila jasna, sjajni Barcola postiže svoj drugi pogodak za 0:3, asistent je bio Gusto.

Konačnih 0:4 postavlja Mara u 88. minuti, asistencija je upisana Wahiju.

Slovenija je slavila na Grbavici protiv naše selekcije u prvom meču sa 1:2, a večeras dođživjela težak poraz.

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine sutra u gostima protiv Austrije igra svoj drugi susret.

Već na startu je jasno da je Francuska veliki favorit grupe.