Arsenal "melje" u Premiershipu, Sporting ih namučio; Ni snijeg nije spriječio golijadu u Berlinu

Utakmice Evropske lige

E. Oštraković

Odigrane su prve četiri utakmice u okviru 1/8 finala Evropske lige, a zabilježeni su neki jako zanimljivi rezultati.

Možda i najzanimljivija utakmica bila je ona u Lisabonu između Sportinga i Arsenala, a gostujuća ekipa bila je favorit na ovom susretu.

Krenula je utakmica dobro za goste koji su u 22. minuti došli do prednosti. Strijelac gola nakon kornera bio je Saliba.

Ipak domaća ekipa u 34. minuti stigla je do poravnanja. Korner je ovaj put bio za Sporting, a gol je postigao Inacio.

Potpuni preokret Sporting je napravio u 55. minuti. Nakon lijepe akcije domaća ekipa je postigla gol za 2:1, a strijelac je bio Paulinho.

Do kraja utakmice viđen je još jedan gol. Na semaforu je bila 62. minuta, Xhaka je šutirao, a loptu u svoj gol skrenuo Morita.

Roma je na svom stadionu ostvarila sigurnu pobjedu od 2:0 protiv Real Sociedada, te tako ima finu prednost pred revanš u Španiji.

El Shaarawy je doveo Romu u vodstvo od 1:0 u 13. minuti, a s tim rezultatom otišlo se na odmor. Konačan rezultat utakmice postavio je Kumbulla u 87. minuti.

Bayer Leverkusen je također sa 2:0 ostvario pobjedu protiv Ferencvaroša. Demirbay je doveo domaće u vodstvo u 10. minuti utakmice.

Konačan rezultat utakmice postavio je Tapsoba golom u 86. minuti.

Sjajnu utakmicu sa 6 viđenih golova odigrali su Union Berlin i Royale Union SG. Gosti su tri puta vodili, ali na kraju nisu uspjeli ostvariti pobjedu.

Prvo su u 28. minuti došli do vodstva od 1:0, a strijelac je bio Boniface. Stvari je na početak svojim golom u 42. minuti vratio Juranović.

U drugom poluvremenu još četiri gola. Novo vodstvo gostiju dogodilo se u 58. minuti kada je gol postigao Vertessen.

Deset minuta kasnije Knoche je promašio penal, ali je uspio da postigne gol nekoliko sekundi kasnije i tako donese novo poravnanje svojoj ekipi.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

Samo tri minute kasnije, u 72. minuti Boniface postiže svoj drugi gol na utakmici i donosi novo vodstvo gostima.

Konačan rezultat postavio je Michel gokom u 89. minuti, te je tako svojoj ekipi vratio nadu u prolaz.

Zaprati AS Roma, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: