Bayern je pobijedio, ali Harry Kane nakon ove utakmice neće biti nimalo sretan!

Pretposljednji meč 7. kola Bundeslige

Eldar Ganibegović

Minhenski Bayern danas je stigao do još jedne pobjede. Ugostio je Freiburg i upisao nova tri boda.

U okviru 7. kola njemačke Bundeslige na Allianz Areni Bayern je bio domaćin Freiburgu. Konačan rezultat bio je 3:0.

Do vodstva Bavarci dolaze već u 12. minuti. Muller je dodao do Comana koji s distance postiže sjajan gol.

Sane i Kane tu nakon toga propusili po šansu. Nakon toga je upravo ovaj dvojac kreirao novi gol svoje ekipe.

Igrala se 25. minuta. Kane dobija jednu loptu na lijevoj strani, vidio je Sanea i ubacio mu na peterac, a ovome nije bilo teško pogoditi za 2:0.

Na kraju prvog dijela igre Sane je ponovo zatresao mrežu gostiju. Međutim, taj gol je poništen zbog ofsajd pozicije.

Drugo poluvrijeme donijelo je još dva dobra pokušaja Comana, kao i još jedan jedan poništen gol Bayerna nakon što je mrežu zatresao Tel.

Nakon toga je stativu pogodio Goretzka, da bi u 85. minuti konačan rezultat svojim drugim golom postavio Coman.

Nakon ove utakmice Bayern je treći na tabeli sa 17 bodova koliko ima i Borussia (D). Prvi je Bayer s 19, a drugi Stuttgart s 18 bodova. Freiburg je osmi s 10 poena.

Nakon reprezentativne pauze Bayern će u goste kod Mainza, dok će Freiburg ugostiti tim Bochuma.

Harry Kane na ovom meču nije postigao pogodak i ima ozbiljan zaostatak u trci za najboljeg strijelca lige. Guirassy iz Stuttgarta ima 13 golova, čak pet više od Engleza. Slijede Boniface i Wind sa po sedam pogodaka, te se vidjelo da Kane po izlasku iz igre nije bio nimalo sretan.