Bayern slavi veliku pobjedu - Ostao je u utrci za naslov prvaka Njemačke
Bayern slavio protiv Uniona u zaostaloj utakmici.

Zaostala utakmica

Eldar Ganibegović

Minhenski Bayern je u zaostaloj utakmici 13. kola njemačke Bundeslige slavio s 1:0 protiv Union Berlina.

Matthijs de Ligt je u šestoj minuti probao glavom nakon kornera no brani Ronnow koji zatim zaustavlja i Upamecana.

Kingsley Coman je imao sjajnu šansu u 23. minuti, no šutira pored gola.

Volland je kod gostiju morao van igre u 26. minuti zbog povrede. Bjelica na teren šalje Behrensa.

Nove dvije velike prilike za Bayern u završnici poluvremena. Pokušavali su Sane i Musiala.

Na samom otvaranju drugog dijela pogodak Bayerna. Guerreiro je pokupio jednu odbijenu loptu i pogodio.

U 55. minuti kombinacija Sanea i Kanea i pogodak. No, nakon VAR provjere gol je poništen zbog ofsajda.

Jerome Roussillon je u 72. minuti mogao donijeti izjednačenje gostima. Istakao se Neuer i zaustavio njegov udarac.

Nenad Bjelica je zatim isključen u 74. minuti, a posljednja šansa koju smo vidjeli na utakmici bila je ona za Leona Goretzku u 82. minuti kada mu je Ronnow odbranio udarac.

Ovom pobjedom Bayern je Bayer Leverkusenu prišao na četiri boda zaostatka. Bayern ima 44, a Bayer 48. Union Berlin je 15. s 14 bodova i bori se za ostanak u ligi.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Naredne utakmice igraju se već na nekoliko dana. Bayern će u 19. kolu gostovati Demirovićevom Augsburgu, dok će Union na domaćem terenu ugostiti Darmstadt.

Bundesliga, 13. kolo, zaostala utakmica:

Bayern - Union Berlin 1:0 (Guerreiro 46')

Zaprati FC Bayern Munich, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FC Bayern Munich Moje Teme

FudbalskiGenije
Čist penal nije sviran unionu..
0 1
Ovom bayernu treba zabraniti fudbalsku igru kakva je ovo patnja , sramota ccc čuj velikan ...hajde što neće osvojiti ništa ali sramota je za fudbal ako prođu Lazio ako budu među osam u evropi ...fuj