
Bez pobjednika u pripremnom meču u Užicu
Radnički 1923 s Feđom Dudićem igra ozbiljno dobar fudbal: Apoel je nekako izvukao remi!
Radnički 1923 iz Kragujevca predvođen bh. stručnjakom Feđom Dudićem iza sebe ima historijsku sezonu. Po prvi put je ostvaren plasman u Evropu, a pripreme za početak nove sezone obavljaju se na Zlatiboru. Danas je u Užicama odigran drugi pripremni meč ovog tima i ostvaren je remi s kiparskim prvakom Apoelom iz Nikozije.
Ako se po jutru dan poznaje Radnički 1923 kojeg s klupe predvodi Feđa Dudić čeka jako dobra sezona. Nakon što su prije nekoliko dana savladali Slogu iz Doboja s 4:2, drugi pripremni meč koji se igrao u Užicama donio je još ozbiljnijeg protivnika, prvaka Kipra Apoel iz Nikozije.
Odličan meč odigrao je Radnički, imao je prednost do 76. minute i nekoliko šansi da završi meč, no na kraju je susret okončan bez pobjednika (1:1).
Do vodstva je Radnički stigao u 19. minuti. Miloš Ristić je zakucao loptu iza leđa Christodouloua za prednost od 1:0.
Prilika za promjenu rezultata bilo je još, ali se na odmor odlazi vodstvom Radničkog od 1:0, da bi u nastavku Apoel imao nešto veći posjed lopte.
Dudićev tim je šansu za drugi gol čekao iz kontre. Imali su dvije sjajne šanse Kragujevčani, ali Gluščević i Aleksić su promašili fenomenalne šanse.
Oglasi
Kazna za promašaj stigla je u 76. minuti. Apoel je dobio šansu zabiti s penala i to je i iskoristio. Marquinhos je precizan za 1:1.
Do kraja meča su oba tima pokušala napraviti nešto u fazi napada. Radnički je u posljednjim sekundama imao zicer, nije iskorišten i ostalo je konačnih 1:1.
Radnički u petak igra pripremni meč protiv Mladosti iz Lučana, 20. jula otvaraju superligašku sezonu protiv Železničara iz Pančeva, a do tada će znati i rivala u drugom pretkolu Konferencijske lige koje se igra 25. jula.
Oglasi
Igra Radničkog pred početak nove sezone definitivno obećava. Apoel je bio favorit u ovom meču, ali na terenu je srpski tim bio taj koji je stvorio bolje šanse.
Prijateljski meč:
Radnički 1923 - Apoel Nikozija 1:1
Radnički 1923: Leković, Šerbečić, Gluščević, Ćosić, Ortiz, Simović, Ristić, Dadić, Vidosavljević, Aleksić, Bevis.
Apoel: Christodoulou, Cipriano, Dražić, Kostadinov, Marquinhos, Ndongala, Petrović, Quintilla, Sarfo, Sušić, Tejera.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.