Twente poveo u Turskoj, a onda osjetio svu moć Fenerbahčea

Sjajna utakmica i pobjeda domaće ekipe

Esmer Oštraković

Ekipa Fenerbahčea ostvarila je pobjedu u prvoj utakmici play-offa UEFA Konferencijske lige protiv Twentea, a konačan rezultat bio je 5:1 za domaće.

Domaća ekipa je bila favorit na ovom susretu, a naravno favorit su i za plasman u grupnu fazu ovog takmičenja.

Ipak, nije krenulo dobro za Fener. Igrala se 20. minuta utakmice kada je Twente stigao do prednosti od 1:0. Strijelac je bio Ugalde.

Nakon toga Fenerbahče je krenuo dosta ozbiljnije naprijed, a to je urodilo plodom u 33. minuti utakmice.

Szymanski je asistirao, a gol za poravnanje postigao je Oosterwolde. Međutim nije tu bio kraj dobrih vijesti za domaće u prvom poluvremenu.

Naime, u 41. minuti gosti ostaju sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Regeer.

Drugi dio utakmice u potpunosti je pripao domaćem timu koji je postigao još tri gola i tako upisao sigurnu pobjedu.

Prvo je Szymanski u 60. minuti postigao gol za preokret Fenera i već tada je bilo jasno da gosti ne mogu do pozitivnog rezultata.

Tri minut kasnije novi gol domaćih. Asistenciju je upisao Kadioglu, a strijelac gola bio je Kahveci.

Četvrti gol za Fener postigao je ponovo Kahveci u 74. minuti, a asistenciju je upisao Edin Džeko.

Konačan rezultat postavio je Tadić sa bijele tačke duboko u sudijskoj nadoknadi.

Tako je pitanje prolaska riješeno već nakon prvog susreta jer je jako teško očekivati da Twente može upisati pobjedu od četiri gola razlike protiv Fenerbahčea.

Bešiktaš je ostvario pobjedu na gostovanju kod Dynamo Kieva, a konačan rezultat bio je 3:2.

Gosti su poveli sa bijele tačke u 40. minuti, a strijelac je bio Aboubakar.

Domaći poravnaju rezultat u 60. minuti preko Shaparenka, a samo četiri minute Bešiktaš ponovo vodi.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

Asistenciju je upisao Hadžiahmetović, a gol je postigao Colley. Dvije minute kasnije do izjednačenja dolaze domaći. Voloshyn je postigao gol za konačnih 2:2.

Gol za pobjedu Bešiktaša postigao je Zaynutdinov u 95. minuti nakon asistencije Rashice.