Fenerbahče slavio novu pobjedu

Turska Superliga

U turskoj Superligi večeras su odigrane dvije utakmice 15. kola.

Lider prvenstva Fenerbahče nije imao problema na svom terenu protiv Akhisara kojeg je savladao sa ubjedljivih 4:0.

Fener nije dobro počeo utakmicu, Dirk Kuyt je u 25. minuti promašio penal, ali je nigerijski reprezentativac Emenike u 44. ipak uspio načeti čvrste goste.

U drugom poluvremenu je Fenerbahče samo lagano priveo posao kraju. Strijelci za Fener u drugom dijelu bili su Sow, Webo i Alves.

U drugoj večerašnjoj utakmici Kardemir Karabuk je slavio u gostima protiv Konyaspora sa 3:2 u odličnoj utakmici.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Odličnu utakmicu odigrao je Parlak koji je postigao dva gola, a treći je dao Incedemir. Golove za domaćina postigli su Camdali i Kabze.