Borac u finišu utakmice do ubjedljive pobjede protiv Klisa

Banjalučani slavili sa 4:1

Fudbaleri Borca danas su na svom terenu došli do pobjede protiv Klisa (4:1) u prvoj utakmici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Borac je odlično otvorio današnju utakmicu i poveo već u šestoj minuti. Nakon kornera Moraitis je ubacio loptu u praznu mrežu nakon što je golman Cero zaustavio sjajno udarac jednog od igrača domaćeg tima.

U 23. minuti zaprijetio je Uzelac, ali je Cero bio siguran. Samo pet minuta kasnije Borac ponovo prijeti. Ovaj put pokušao je Zakarić, ali sjajni golman gostiju ponovo spašava Klis.

Klis je do izjednačenja mogao u 35. minuti. Kudra je izašao sam ispred Pavlovića, ali je golman Borca uspio da zaustavi njegov udarac i na odmor se otišlo kod rezultata 1:0 za domaći tim.

Gosti iz Buturović Polja nastavili su prijetiti i u nastavku meča. Nakon nekoliko dobrih šansi Klis je u 59. minuti uspio da šokira domaći tim i poravna na 1:1.

Fantastičan gol postigao je Kudra iz slobodnog udarca, te Pavlović nije imao šansi da odbrani njegov udarac. Ipak, radost gostiju trajala je svega desetak minuta.

Borac je u 69. minuti uspio ponovo da povede. Zakarić je ubacio s desne strane, a na drugoj stativi najbolje se snašao Mehanović koji je šutirao loptu, a ona se od Pirije odbila u mrežu Klisa za 2:1.

Banjaličani su nastavili s pritiskom jer su željeli ostvariti bolju prednost pred revanš i to su uspjeli. Borac je u 81. minuti poveo sa 3:1 kada smo vidjeli drugi autogol na utakmici, a ovaj put svoju mrežu zatresao je Mušinović.

No, Borac se nije na tome zaustavio i u 87. minuti došao je do četvrtog gola. Ovaj put u centru pažnje bio je Mehanović koji je pogodio za 4:1 i donio veliku prednost svom timu pred revanš koji se igra za 14 dana.

Polufinale Kupa BiH:

Borac - Klis 4:1 (Moraitis 6', Pirija ag 69', Mušinović ag 81', Mehanović 87'/Kudra 59')

Borac: Pavlović, Uzelac, Ziljkić, Ćosić, Dujaković, Donald, Vojnović, Subić, Meleg, Moraitis, Zakarić.

Klis: Cero, Bajramović, Ćosić, Šehić, Vila, Kudra, Šimunović, Mušinović, Pirija, Makan i Bitevija.