Partizan doveo pojačanje iz Atletico Madrida

Partizan doveo pojačanje iz Atletico Madrida

Edmir Škorić

Redove beogradskih crno-bijelih potpisat će mladi nogometaš Atletica, čiji je otac nekada nosio dres Partizana.

Ivan Vasiljević sin je Petra Vasiljevića koji je početkom devedesetih nosio dres Partizana, ali je karijeru kasnije gradio u Španiji.

Mlađi Vasiljević je rođen na Pirinejskom poluostrvu, gde je i počeo da se bavi nogmetom i igra u ekipi Rajo Majadahonda, a 2022. godine je prešao u redove Atletica, u selekciji do 19 godina, gde mu je trener bio legendarni napadač Fernando Tores.

Ovaj mladi nogometaš ima srpski i španski pasoš, a u Beogradu ga smatraju opcijom za budućnost. Sigurno da je s njegovim kvalitetama upoznat i jedan od operativaca Partizana, legendarni bivši igrač Reala Predrag Mijatović.

Ivanov otac je grao u Španiji za Osasunu, Albasete i opet Osasunu, u kojoj je nakon što je ostavio nogomet bio trener mladih kategorija, funkcioner, a prije pet godina i šef stručnog štaba.

Vasiljević je još jedno pojačanje u odbrani koju su već pojačali Matej Milovanović, Stefan Milić i Nikola Simić, dok će u Tursku biti prodan bh. reprezentativac Nihad Mujakić.

Potražite više informacija na temu Super liga Srbije:

Partizan je viceprvak Srbije i igrat će pretkola Evropske lige, a nedavno je saznao da će igrati protiv AEK Larnace u prvom pretkolu, a ako prođe u drugom protiv Sabaha ili Celja.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi