
Pomoć od države
Nevjerica u Humskoj, navijače to najviše boli - Partizan je pao na koljena kao nikad prije!
FK Partizan se spašava u posljednji čas i proći će septembarski UEFA monitoring jer je na sjednici Vlade Republike Srbije pala odluka da se crno-bijelima uplati suma od 2.500.000 eura, kako bi se riješili gorući problemi u poslovanju.
Partizan je danima pokušavao da izađe iz ove teške situacije, ali sada je dobio pomoć države i tim iz Humske ostaje konkurentan za dobijanje evropske licence narednog ljeta.
U ponedjeljak je predsjednik Partizana pisao Aleksandru Vučiću, otvoreno ga zamolio da pomogne klub donacijom od 2.500.000 eura, kako bi klub "očistio papire" i prošao rigorozan UEFA monitoring.
Partizanu je sve ukupno bilo potrebno oko 6.500.000 eura u tekućem monitoringu, ali je cifra potom svedena prvo na 3.500.000 eura, a zatim i na 2.500.000 eura, koliko je bio minimum da bi se prošla UEFA revizija. Klub nije mogao sam da se spasi, pa se obratio Vladi i Vučiću.
Tako je na današnjoj sjednici Vlada Srbije donijela odluku da preko računa Nogometnog saveza Srbije isplati Partizanu 2,5 miliona eura, što će barem na neko vrijeme umiriti čelnike Partizana, ali svakako je pred njima gomila posla.
Oglasi
U Partizanu, barem tako misle navijači, nisu sretni što moraju da traže pomoć od države, jer godinama uvjeravaju da je Crvena zvezda "mezimica Vučića", a sada su i sami došli u situaciju da traže novac od "neprijatelja".
"Tako mogu i ja da vodim klub. Samo sipaj iz budzeta", stoji u jednom od komentara nezadovoljnih navijača crno-bijele ekipe.
"Opozicija", sarkastično piše jedan navijač Crvene zvezde.
"Uvijek su protiv države, ali kada im treba pomoć, onda se uzdaju u istu tu državu", napisao je jedan od navijača.
"Kad je glasanje? Gdje treba da zaokružim? Hvala vam do neba!", jedan je od interesantnijih komentara koji su se mogli pročitati na ovu temu.
Oglasi
I dok beogradski velikani počesto bivaju pomaženi od strane države, mnogi drugi timovi nemaju te privilegije i sami moraju da se bore, a to im jako teško ide.
Novi Upravni odbor Partizana zategao je dug od čak 57 miliona eura, a do danas su ona smanjena na oko 42 miliona, zahvaljujući prodaji igrača i sprovođenju seta sistemskih mjera finansijske i organizacione konsolidacije.
U pismu Rasima Ljajića Vladi Srbije je, između ostalog, pisalo:
"Kao klub sa najviše državnih sportista i dugom tradicijom javnog rada, Partizan će i ubuduće biti transparentan i odgovoran izvršilac obaveza. Porodica Partizana očekuje razumijevanje i podršku države za nastavak sportskih uspjeha i rješavanje naslijeđenih problema."
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.