Prva liga Federacije BiH

E. Ganibegović, foto: D. Kurbegović

Danas je odigrano svih osam susreta 22. kola Prve lige Federacije BiH.

U Kaknju se i slavi i tuguje, jer je Rudar pobijedio, a Mladost izgubila.

Rudar je na Gradskom stadionu u Kaknju savladao Orašje rezultatom 1:0. Kobilica je prvi zaprijetio u 2. minuti, naredno veće uzbuđenje vidjeli smo u 49. kada je Koval napravio dar-mar kroz odbranu domaćina, ali šutirao pored gola.

Džafić je u 60. mogao dovesti Rudar u vodstvo, no bio je neprecizan. Dvije minute kasnije, Džafić prati centaršut Mušije i pogađa za 1:0 i pobjedu Rudara.

Mladost je u Goraždu poražena rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je Hrelja u 73. minuti s 11 metara.

Ekipa Gradine slavila je u Travniku rezultatom 1:2. Poveli su gosti iz Srebrenika u 54. minuti preko Burića, da bi domaćin stigao do izjednačenja desetak minuta kasnije.

Do pobjede gosti dolaze golom sedam minuta prije kraja utakmice.