FK Sarajevo uspješno položio današnji test u Antaliji: Rahmanović i Halilović srušili Napredak
Ova provjera sigurno će dobro doći Husrefu Musemiću i njegovim pomoćnicima

Prijateljski meč pripao bordo timu

S. Mlaćo, foto: E. Haračić

Nogometaši Sarajeva danas su u Turskoj odmjerili snage protiv Napredka iz Kruševca, člana Super lige Srbije. Završilo je 2:1 za jesenjeg prvaka Premijer lige BiH.

Sarajevo je bolje otvorilo meč i povelo već u 12. minuti pogotkom Rahmanovića. Asistent je bio Hebibović. U 20. minuti Tatar dobro pokušava, ostaje 1:0. Nakon toga budi se i Napredak koji prijeti preko Đorića, no u dva navrata nije bio precizan gostujući nogometaš.

Ipak, u 41. minuti Napredak dolazi do izjednačenja. Stanojević je pogriješio, a Alivodić matirao Kovačevića.

Napredak je bolje otvorio drugi dio, imao incijativu, no Sarajevo prvo dolazi do pogotka u drugom dijelu. Strijelac je u 61. minuti bio Halilović.

Isti igrač pravi dobar prodor u 65. minuti, međutim niko od saigrača nije pratio i propala je dobra šansa za Sarajevo.

Napredak je nakon toga ima loptu više u svom posjedu, ali nije mogao doći u priliku da ugrozi gol Sarajeva. Šest minuta prije kraja lukav pokuša Mustafića, no nije bio precizan. Ostalo je 2:1.