Sloboda nosi u Tuzlu tri važna boda, titula je sve bliže!
Sa meča u Doboj Kaknju

Prva liga FBiH, 23. kolo

Samir Mlaćo

Sloboda je opravdala ulogu favorita danas u Doboj Kaknju (2:0) i suvereno Tuzlaci koračaju ka višem rangu.

Izabranici Zlatana Nalića danas su gostovali kod Mladosti i vodili 2:0 već nakon 25 minuta. Najprije je iz slobodnjaka pogodio sjajni Said Husejnovića, da bi sa 11 metara pogodio Kenan Delić.

Domaći nisu imali šansu da se vrate u meč, Sloboda je diktirala tempo i na pauzu otišla sa dva gola prednosti.

U nastavku otvoren meč, Mladost se nije predavala, iako je bilo jasno da će teško nešto napraviti danas. U 65. minuti Smolo u šansi za domaće, no ostalo je 0:2.

U 71. minuti domaće traže penal smatrajući da je fauliran Sijamija, no sudija Pejić se nije oglasio.

Pred sami kraj dobra šansa za Slobodu preko Delića koji je silovito šutirao, no ostalo je 0:2.

Do kraja bez uzbuđenja i Sloboda je zasluženo slavila 2:0.

Sloboda u 24. kolu Prve lige FBiH dočekuje Goražde pred svojim navijačima, dok Mladost gostuje ekipi Jedinstva.

Sloboda je sve bliže naslovu prvaka, a Mladost nižem rangu, odnosno Drugoj ligi Centar.