Sloga nakon penala izbacila Slobodu

Uzbudljivo je bilo u Banovićima

Samir Mlaćo, foto: Emir Dindić
U drugom susret osmine finala Kupa naše zemlje snage su u Banovićima odmjeriti tuzlanska Sloboda i Sloga Meridian.

Na kraju je završilo 1:1, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Sretniji i spretniji su bili gosti koji su slavili 6:5. Osmić je bio tragičar Slobode.

Sloboda je imala blagu incijativu od samog starta, gosti su zaprijetili tek u sedmoj minuti kada je Bukvić dobro intervenisao nakon kornera. Bila je to jedina šansa Dobojlija u prvom meču.

U osmoj minuti stativa spašava goste, šutirao je Alić. Tri minute kasnije, Alić je asistent, a iskusni Stojan Vranješ majstorski pogađa za vodsvo Slobode.

Nakon toga Sloboda je zaprijetila preko Pervana, a mrežu je zatresao u 30. minuti i Delić, no signaliziran je ofsajd.

U drugom dijelu prijeti prva Sloga. Baranov je malo zakasnio nakon jednog centaršuta, malo je nedostajalo da to bude 1:1. Bila je to uvertira za izjednačenje.

Igrala se 70. minuta kada Bukvić ruši Stevanovića, a Karlo Stapić sigurno pogađa za izjednačenje.

Deset minuta prije kraja velika prilika za Slobodu, no golman Sloge brani pokušaj Komazeca. Nakon toga Sloboda postiže novi pogodak, ali poništen je uz buru protesta. Vranješ je bio taj koji je zatresao mrežu Sloge. Glavni sudija meča u Banovićima je bio Marić Dražen iz Bijeljine, a njegovi pomoćnici su bili Tarik Mulasmajić iz Tešnja i Damir Lazić iz Brčkog.

Ostalo je 1:1 i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Sretniji i spretniji su bili gosti iz Doboja.

U prvom meču današnjeg programa Zrinjski je sa 4:0 savladao Laktaše.