S. Mlaćo
FK Velež je danas odigrao svoj prvi prijateljski meč u Ukrajini. Rival Rođenima bio je ekipa Vorskle iz Ukrajine.

Na kraju je završilo 0:0, a bila je ovo dobra provjera za oba tima.

Velež je meč počeo u sastavu: Bogdanović, Bajrić, Zeljković, Zvonić, Ćuković, Blagojević, Vehabović, Halilović, Šikalo, Anđušić, Haskić.

U prvom poluvremenu nije bilo puno uzbuđenja po veoma lošem terenu, a u nastavku također taktičko nadmudrivanje. Ukrajinci su pred kraj meča tražili i jedanaesterac, no glavni sudija nije tako mislio.

Velež se pred kraj i malo povukao, te je ostalo 0:0.

[KRAJ] FK Velež Mostar - FC Vorskla Poltava 0:0 U međunarodnoj prijateljskoj utakmici protiv ukrajinske ekipe FC...

Posted by FK Velež Mostar on Wednesday, February 1, 2023

Ukrajinci su bili veoma agresivni, te može se reći pokazali malo više.

Rođeni će u Antaliji boraviti do 10. februara kada se vraćaju kući.

Do sada je Velež na pripremama savladao Nervetvanac 7:0, te remizirao sa FK Blagaj 1:1, ali i upisao poraz od Igmana 1:0.

Naredni rivali Veleža u Ukrajini će biti FC Minaj i litvanski Žalgiris.

Zaprati FK Velež, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: