FK Željezničar ponovo razbio FK Famos

Prijateljski meč na Grbavici

Fudbaleri Željezničara za tri dana zvanično počinju novu sezonu Premijer lige BiH, utakmicom protiv Borca na Grbavici.

Danas su fudbaleri Željezničara odigrali prijateljski meč protiv Famosa i slavili pobjedu rezultatom 7:0.

Podsjetimo, Željezničar je za vikend sa čak 12:0 savladao Famos u okviru turnira odigranog u Hrasnici.

Osimovi izabranici su do vodstva stigli nakon pola sata igre kada je siguran sa bijele tačke bio Mehić.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:0, ali je u prvih 45 minuta viđeno još uzbuđenja.

Tako je sjajnu priliku imao Subašić, ali je golman Famosa dobro intervenisao.

Imao je i Famos dvije dobre prilike, a posebno se istakla ona kada je golman Želje Kršić odlično zaustavio udarac jednog igrača gostiju koji je išao pod prečku.

Dobro je Željo otvorio drugo poluvrijeme, pa je ubrzo Veselinović preciznim prizmemnim udarcem povisio na 2:0.

U 60. minuti je već bilo 3:0 za Željezničar. Zec i Zajmović su odigrali sjajnu akciju, da bi Zec na kraju zaobišao i golmana Famosa i iskosa pogodio.

Par minuta kasnije Željo stiže do četvrtog gola. Nakon kornera se stvorila velika gužva pred golom Famosa, da bi zatim lopta stigla do Zajmovića koji ju je lagano poslao u gol.

Alispahić je ubrzo nakon toga uputio pravu bombu prema golu Famosa, ali je njegov udarac zaustavila prečka.

Ipak, Željezničar vrlo brzo stiže do petog gola. Ponovo je strijelac bio Veselinović.

Nije se dugo čekalo ni na šesti gol domaćih. Golman Famosa je uspio odbraniti jedan opasan pokušaj ka svom golu, ali je natrčao Zec i pogodio za 6:0.

U finišu utakmice je Veselinović kompletirao hat-trick i postavio konačnih Željezničar - Famos 7:0.

Prijateljski meč:

FK Željezničar - FK Famos 7:0 (1:0) (Strijelci: Veselinović x3, Mehić, Zec x2, Zajmović)

FK Željezničar je utakmicu počeo u sljedećem sastavu: Kršić, Stanić, Bajramović, Sipović, Al. Šehić, Subašić, Mehić, Hajdarević, Mujezinović, Aljić, Salifu.

U drugom poluvremenu su za Plave sa Grbavice igrali: Kjosevski, Bojo, Veselinović, Pavić, Bogičević, Osmanković, A. Zec, Zajmović, Alispahić, Sadiković, Stevanović.

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: