Jedan gol riješio pitanje pobjednika - Minimalac Željezničara protiv Rudara iz Kaknja

Odigrana prijateljska utakmica

E. Oštraković, foto: S. Mlaćo

Fudbaleri Željezničara ostvarili su pobjedu u prijateljskoj utakmici protiv prvoligaša iz Kaknja, ekipe Rudara. Konačan rezultat bio je 1:0 za ekipu Željezničara.

Prva prilika viđena je nakon pet minuta igre, a imali su je gosti nakon slobodnog udarca. Ipak odbrana Željezničara je dobro reagovala.

Četiri minute kasnije viđen je jedini gol na današnjoj utakmici. Nakon jedne gužve pred golom Rudara najbolje se snašao Bismark koji je pogodio za 1:0.

Novu šansu igrači Rudara imali su 18. minuti, ali dobro je intervenisao golman Željezničara.

Veliku priliku gosti iz Kaknja imali su u 24. minuti. Hasanović je izašao sam na golmana domaće ekipe, ali nije ga uspio matirati.

Nakon toga do kraja prvog poluvremena dvije solidne prilike za Željezničar, ali bez promejene rezultata.

Prva velika prilika u drugom poluvremenu viđena je u 54. minuti. Zubanović je sa nekoliko metara šutirao glavom, ali lopta ide pored gola Rudara.

Hasanović je u 75. minuti po drugi put bio oči u oči sa Dujmovićem, ali je ponovo golma domaće ekipe izašao kao pobjednik iz ovog duela.

Gosti iz Kaknja su u 84. minuti uspjeli postići pogodak za poravnanje, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Do kraja utakmice bez nekih posebnih prilika na obje strane i susret je završen minimalnom pobjedom Željezničara.

FK Željezničar - FK Rudar Kakanj 1:0

ŽELJEZNIČAR: Dujmović, Galić, Štilić, Mahmić, Drina, Al Jabar, Bismark, Boljević, Radovac, Mijić i Šabić.

RUDAR KAKANJ: Čajlaković, Čehajić, Hrelja, Musić, Duraković, Žerić, Hubanić, Hrustanović, Handžić, bliznović i Hasanović.

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: