Galata ogadila fudbal igračima Karabukspora

Slavili sa 0:7

Fudbaleri Galatasaraya pregazili su kao gosti ekipu Karabukspora sa 0:7 u susretu 24. kola Superlige.

Galata je u ovaj meč ušla kao veliki favorit, a već nakon prvog poluvremena mogli su mirno i opušteno slaviti novu pobjedu.

Golijadu je otvorio Bafetimbi Gomis u petoj minuti, a francuski napadač se u prvom poluvremenu ukupno četiri puta upisao u strijelce.

Dodatni autogol Yilmaza i Rodriguesa timu Fatiha Terima donio je ogromnu prednost od 0:6 nakon prvih 45 minuta igre.

U nastavku je postignut samo jedan gol. Konačan rezultat od 0:7 ostavio je Gumuš u 64. minuti meča.

Galata je ovom pobjedom ponovo preuzela vrh tabele sa istim brojem bodova kao i Basakšehir.