Gent deklasirao Cercle Brugge, Zolotiću 90 minuta

Belgijska Jupiler liga

Gent je u 16. kolu belgijske Jupiler lige ostvario visoku pobjedu nad Cercle Bruggeom, a nakon 90 minuta igre rezultat je glasio 4:0.

Dejaegere je već u 14. minuti doveo Gent u vodstvo, a do drugog pogotka domaći tim stigao je u 60. minuti preko Ramana.

U nastavku susreta vidjeli smo još dva pogotka, a strijelci su bili Depoitre u 72. i Pollet u 82. minuti susreta za konačnih 4:0.

Bosanskohercegovački internacionalac Nermin Zolotić odigrao je cijeli susret za Gent na poziciji zadnjeg veznog, a njegov tim nakon današnje pobjede nalazi se na trećoj poziciji u belgijskom prvenstvu.