Gent do prve pobjede, Zukanović odigrao svih 90 minuta

Jupiler liga Belgije, 2. kolo

Nogometaši Genta ostvarili su danas, u drugom kolu belgijske Jupiler lige, prvu pobjedu. Savladali su Mechelen s 2:1.

Gentovi navijači strepili su do posljednjih minuta, kada je Diogo bio najviši u kaznenom prostoru Mechelena, te glavom loptu poslao za konačnih 2:1 i veliko slavlje.

No, Mechelen je taj koji je do 55. minute imao vodstvo (1:0). Mokulu je u 25. minuti zabio za 1:0. Mboyo je u 55. minuti zabio za izjednačenje, a kasnije spomenuti Diogo donio tri boda domaćinu.

Naš reprezentativac Ervin Zukanović odigrao je svih 90 minuta u odbrani plavo-bijelih. Kod gostiju je u sudačkoj nadoknadi isključen Destorme.