Gerrard za pobjedu, Begović i Bešić bez nastupa

Premiership

Pet utakmica 35. kola engleskog Premiershipa odigrano je danas, a sve pobjede upisale su domaće ekipe.

Liverpool je na Anfieldu ugostio QPR, a na kraju su domaći slavili pobjedu od 2:1.

Vodili su Redsi od 19. minute pogotkom Coutinha, ali je Fer u 73. minuti zaledio Anfield pogotkom za 1:1.

Imao je Liverpool priliku za pobjedu. Dosuđen je penal, ali kapiten Steven Gerrard ne uspijeva da postigne gol. Ipak, u 87. minuti Gerrard ispravlja svoju grešku i donosi tri boda svom timu pogotkom za 2:1.

Aston Villa je s 3:2 savladala Everton.

Dvostruki strijelac za domaće bio je Christian Benteke, pogađao je i Tom Cleverley, dok su pogotke za goste iz Liverpoola postigli Romelu Lukaku s penala i Phil Jagielka.

Muhamed Bešić nije ulazio u igru u ovom susretu...

Asmir Begović nije branio za Stoke u gostujućem porazu kod Swanseaja (2:0). West Ham je savladao Burnley s 1:0 pogotkom Marka Noblea s penala, dok je važnu pobjedu u borbi za opstanak upisao Sunderland protiv Southamptona (2:1).

Premier liga, 35. kolo:

Aston Villa - Everton 3:2 (Benteke 10', 45', Cleverley 64' / Lukaku 59'p, Jagielka 90+3')
Liverpool - QPR 2:1 (Coutinho 19', Gerrard 87' / Fer 73')
Sunderland - Southampton 2:1 (Gomez 21'p, 55'p / Mane 22')
Swansea - Stoke 2:0 (Montero 76', Ki 90+2') West Ham - Burnley 1:0 (Noble 24'p)

Zaprati Liverpool, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: