Preporođeni Lamela zabio u 93. minuti za pobjedu Seville

Savladan Getafe

Sevilla je u 2. kolu La Lige savladala na gostovanju u Madridu ekipu Getafea sa 1:0.

U dosta tvrdoj utakmici pobjednik je odlučen u trećoj minuti sudijske nadoknade, a junak je Argentinac Erik Lamela.

Nakon dva gola na debiju, krilni napadač je večeras zabio za pobjedu svog tima u 93. minuti.

Kada su svi smatrali da će meč biti završen bez golova, uslijedila je kontra Seville. Rafa Mir je pogodio stativu, lopta se vraća do Lamele koji zabija za 1:0 i pobjedu svog tima.

Tako je Lamela na pravi način počeo karijeru u Sevilli i očigledno će predstavljati veliko pojačanje za Andalužane.

Lamela je prethodnih osam godina proveo u Tottenhamu. Međutim, nikad nije bio među glavnim igračima i odluka o odlasku je najbolja moguća.

Sevilli je ovo druga pobjeda u dva meča, a u narednom kolu ovaj tim gostuje kod Elchea.