Evropa za Dinamo počela na najbolji mogući način: Fenerbahce pao na Maksimiru
Foto: Damir Krajac / CROPIX

Sjajna predstava Modrih

Evropa za Dinamo počela na najbolji mogući način: Fenerbahce pao na Maksimiru

Haris Zilić

Fudbaleri zagrebačkog Dinama na sjajan način otvorili su novu evropsku sezonu. U prvom kolu Evropa lige, Modri su večeras upisali veliki trijumf protiv Fenerbahce rezultatom 3:1. 

Nakon uvodnih minuta gdje je većinom bilo ispitivanje snaga, na Maksimiru je sve eksplodiralo sredinom prvog poluvremena.

U 22. minuti Beljo lijepo šutira i dovodi Dinamo u vodstvo od 1:0 za erupciju oduševljenja na Maksimiru.

Četiri minute kasnije vraćaju se gosti iz Istanbula. Jedna lopta se odbila do Szymanskog koji pogađa za 1:1.

Nakon toga, većinom igra na sredini terena, tako da do kraja prvog poluvremena nismo zabilježili neke izrazite prilike.

Sjajno je drugo poluvrijeme počelo za Dinamo.

Oglasi

U 51. minuti na sceni ponovo Dion Drena Beljo. Napadač Dinama je odlično ispratio centaršut Hoxhe i pogodio za 2:1, postigavši svoj drugi pogodak na večerašnjoj utakmici.

Sredinom drugog poluvremena, vidjeli smo dvije dobre prilike. Prvo je Ljubičić uputio opasan udarac prema golu Fenera, li ostalo je 2:1.

U 70. minuti prijete i gosti preko Semeda, koji je lijepo primio loptu, ciljao, no lopta odlazi malo pored gola Dinama.

Do kraja meča Dinamo je kontrolisao igru, a u petoj minuti sudijske nadoknade Bakrar pogađa za konačnih 3:1.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

Evropa liga, 1. kolo:

GNK Dinamo Zagreb - Fenerbahce 3:1

Zaprati GNK Dinamo Zagreb, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
GNK Dinamo Zagreb Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi