Zvonimir Boban već "pikirao" novog trenera Dinama, jučer iz Italije dobio vijest koju je čekao

I on se spominje kao jedan od kandidata

Zvonimir Boban već "pikirao" novog trenera Dinama, jučer iz Italije dobio vijest koju je čekao

Endin Čaušević

U Zagrebu je ovih dana glavna tema Dinamo i da li će čelnici ovog kluba promijeniti trenera. Mariju Kovačeviću ne ide baš najbolje, a pojavila se informacija da Zvonimir Boban već zna koga želi za novog trenera Modrih.

Iako je Boban pružio podršku Kovačeviću i odlučio da smjene trenera još uvijek neće biti iako je očito da Dinamo ne igra ni blizu kako se očekuje od ovog tima.

Novi udarac Modri su doživjeli za vikend kada su u Puli poraženi na gostovanju kod Istre sa 2:1, a navijači zagrebačkog tima su izgubili strpljenje i traže da klub dovede novog trenera.

Većina njih smatra da Kovačević nije dorastao zadatku vođenja Dinama i da moraju reagovati dok ne bude prekasno.

No, Boban je dao podršku Kovačeviću i ne želi ga još uvijek mijenjati, ali čini se da je samo pitanje kada će se to desiti jer se s Dinamom već povezuje nekoliko trenerskih imena.

Jučer se pojavila špekulacija da Modri imaju na listi već dva imena, a to su Nenad Bjelica i Albert Riera, no današnje informacije govore da je očito ko bi mogao biti Bobanov favorita nakon jesenjeg dijela sezone.

Oglasi

Boban ne želi da žuri i prema svemu sudeći će čekati zimsku pauzu za smjenu trenera, a u Dinamovim navijačkim kuloarima špekuliše se o još jednom zanimljivom imenu.

Navodno, novi trener Dinama mogao bi biti Ivan Jurić koji je dobio jučer otkaz u Atalanti, te se pojavila informacija da je Boban s njim već uspostavio kontakt i da je upravo Jurić njegova prva želja.

Iako je riječ o čovjeku koji je kao igrač ponikao u Hajduku navijači Dinama poručuju da Jurića mogu zamisliti na klupi njihovog kluba i da on uopšte ne bi bio loša opcija s obzirom kakvu karijeru je izgradio u inozemstvu.

Jurić je ljetos preuzeo Atalantu, ali je nakon svega 15 utakmica dobio otkaz u Bergamu zbog loše rezultatske serije i sada je slobodan.

Oglasi

Prije Atalante ovaj 50-godišnji trener vodio je još Genou, Mantovu, Crotone, Veronu, Torino, Romu i Southampton.

Svojevremeno povezivao se i s dolaskom u Hajduk, ali sa klubom s Poljuda nije uspio tada da dogovori saradnju.

Potražite više informacija na temu HNL:

Bit će zanimljivo vidjeti da li će Boban uspjeti da uvjeri Jurića da dođe na Maksimir što sigurno u Splitu ne bi dočekali s oduševljenjem.

No, jasno je da Boban nigdje ne žuri i neće biti iznenađenje ukoliko se u narednom periodu s Dinamom bude povezivalo još trenerskih imena. Za to vrijeme i Kovačević ima šansu da preokrene stvari u svoju korist iako se čini da to neće biti nimalo lako.

Zaprati GNK Dinamo Zagreb, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
GNK Dinamo Zagreb Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi