Gol Ibiševića nedovoljan Herthi, poraz Leipziga

Bundesliga, 25. kolo

Fudbaleri Herthe poraženi su danas u 25. kolu Bundeslige na gostovanju kod Kolna s 4:2 uz gol bh. fudbalera Vedada Ibiševića.

Junak pobjede Jarčeva je sjajni francuski napadač Anthony Modeste, koji je danas postigao hat-trick.

Domaći su poveli u šestoj minuti golom Osaka, da bi do kraja poluvremena Modeste dva puta pogađao za 2:0.

Ibišević je s penala u 50. minuti vratio nadu gostima, ali radost je kratko trajala, jer je Modeste u 63. minuti povećao prednost na 4:1. Konačnih 4:2 postavio je šest minuta kasnije Brooks.

Novi poraz upisala je ekipa Leipziga. Sve bolji Werder ih je savladao s 3:0 golovima Junuzovića, Grillitscha i Kainza.

Jedan od derbija igrao se u Sinsheimu gdje je Hoffenheim s 1:0 pobijedio Bayer Leverkusen.

Jedini gol na meču postignut je u 62. minuti a strijelac je bio Wagner.

Wolfsburg je s 1:0 pobijedio Darmstadt, dok je meč Augsburga i Freiburga završen bez pobjednika (1:1).