Golovi za sva vremena: Golmani kao strijelci čudesnih golova

Golovi za sva vremena: Golmani kao strijelci čudesnih golova

Paul Robinson (2007. godine protiv Watforda)

Jako mali broj golmana se može pohvaliti da su tokom svojih profesionalnih karijera barem jednom zatresli protivničke mreže. Još manji dio njih je ostao zapamćen po nekom čudesnom pogotku, koji će prisutni na meču prepričavati do kraja svojih života. Upravo ovo je priča o pet maestralnih pogodaka postignutih od strane golmana, čiji snimci i dan danas ljubiteljima fudbala mame osmijeh na lice.

Bivši golman reprezentacije Engleske, u svojoj karijeri je nastupao za Leeds, Tottenham i Blackburn, a tokom svoje ere u ovom drugom, londonskom premierligašu, postigao je i svoj jedini pogodak u karijeri. Dogodilo se to 2007. godine u premierligaškom okršaju sa Watfordom, gdje je golom sa tada rekordne udaljenosti, Robinson matirao Bena Fostera. 

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.