Goražde i Čapljina razbili svoje rivale, na Piroti "nula"

Prva liga FBiH, 7. kolo

Goražde i Čapljina su upisali ubjedljive trijumfe u 7. kolu Prve lige FBiH.

FK Goražde - HNK Orašje 5:1 (Huseinspahić, Guzijan, Tatar, Žerić, Korijenić)

Goražde je upisalo veoma važnu pobjedu poslije tri utakmice bez pobjede. Sa ubjedljivih 5:1poraženo je Orašje.

Fenjeraš na tabeli je izdržao prvo poluvrijeme koje je završeno bez golova, da bi u nastavku Husenspahić, Guzijan, Tatar, Žerić te rezervista Korjenić postigli golove za domaće. U posljednjim minutama gosti su uspjeli ublažiti rezultat preko Ahmetovića.

FK Goražde: Ćulov, Ćulov, Dučić, Huseinspahić, Oković, Guzijan, Adžem, Danilović, Dizdarić, Žerić, Mirković.

HNK Orašje: Živković, Ahmetović, Velić, Mikić, Živković, Matolić, Hodžić, Šarkanović, Sulić, Prgić, Smajlović.

HNK Čapljina - FK Radnik Hadžići 4:0 (Albijanić, Savić, Hasinović 2X)

Čapljina nastavlja redati pobjede. Protiv Radnika je upisan treći uzastopni trijumf. Domaći su poveli već u 8. minuti kada je zabio Albijanić, da bi u 25. minuti Savić udvostručio prednost.

U nastavku su još dvije lopte završile u mreži gostiju iz Hadžića, a dvostruki strijelac je bio rezervista Hasinović.

HNK Čapljina: Vasilj, Novaković, Sušić, Đurić, Albijanić, Pervan, Zubac, Pehar, Savić, Bondža, Rodin.

FK Radnik: Ćutahija, Alić, Šljivar, Kalem, Konjhodžić, Podrug, Šehić, Mešić, Kurtović, Kesić, Buljubašić.

NK Travnik - FK Rudar Kakanj 0:0

Duel Travnika i Rudara je okončan bez pobjednika. Veziri su bili puno bolji rival, ali je na kraju meč završen 0:0.

Redale su se prilike pred golom gostiju, ali pogodaka na kraju nije bilo. Dobre šanse u prvom su imali Čatić u prvom, te Šero u drugom poluvremenu.

NK Travnik: Sušac, Siladžija, Tabaković, Čatić, Goloman, Kadrić, Šero, Pandžić, Oršolić, Ćatić, Torlak.

FK Rudar: Bekan, Cana, Goralija, Hrelja, Kovač, Kobilica, Ajanović, Sivac, Musić, Kovač, Popović.