GOŠK nakon preokreta savladao Jedinstvo

Zanimljiv meč u Gabeli

H. Zilić

Duel četvrtog kola Prve lige FBiH odigrali su GOŠK i Jedinstvo.

Duel u Gabeli je ponudio zanimljiv fudbal, a konačan rezultat je glasio 2:1 za domaće.

Gosti bolje otvaraju duel i u sedmoj minuti su šokirali domaće. Mrežu Bobića zatresao je Mujagić za vodstvo tima iz Bihaća rezultatom 0:1.

Nakon toga dvije prilike za GOŠK preko Jusufbašića i Jazvina, ostalo je 0:1.

I Jedinstvo je imalo priliku sredinom prvog poluvremena preko Kadrića, odbrana GOŠK-a je bila sigurna.

U 24. minuti Gabeljani stižu do izjednačenja, a za 1:1 pogodio je Bošković. To je bio i rezultat prvih 45 minuta.

U nastavku prvo pravo uzbuđenje i pogodak. Šantić je u 59. minuti režirao preokret i GOŠK je poveo sa 2:1.

Domaći su bolji rival u nastavku, a izdvaja se i šansa Haračića u 77. minuti.

Do kraja je ostalo 2:1 i Gabeljani su upisali prva tri boda u novoj sezoni, a Jedinstvo drugi poraz.

GOŠK - JEDINSTVO 2:1 (Bošković 24', Šantić 59'/Mujagić 7')

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

GOŠK: Bobić, Ramljak, Peko, Jusufbašić, Jazvin, Šunjić, Bošković, Glibo, Rizvanović, Baltić, Šantić.

JEDINSTVO: Muslić, Jusić, Mujagić, Hadžić, Samardžić, Šero, Kadrić, Marić, Čakić, Drača, Panjeta.

Zaprati NK Jedinstvo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: