GOŠK ponizio Troglav u Gabeli

Prva liga FBiH

Nogometaši GOŠK-a doslovno su ponizili momčad Troglava iz Livna u susretu petog kola Prve lige FBiH.

GOŠK je u Gabeli na Podavala stadionu ugostio Troglav i nanio mu već četvrti poraz, dok je Gabeljanima ovo bio drugi ovosezonski trijumf.

Golijadu je započeo Željko Malčić u 23. minuti pogotkom iz penala, a to je bio ujedno i jedini gol u prvom dijelu.

U 54. minuti Josip Ereiz pogađa za 2:0, četiri minute kasnije Malčić drugim golom rješava dileme oko pobjednika, kojih nije bilo ni kada je u 72. minuti Danijel Krivić iz slobodnjaka pogodio za 3:1.

Četvrti gol za GOŠK postigao je Miljenko Bošnjak u 85. minuti, a peti rezervista Mario Mornar u 87. minuti. Konačnih 6:1 postavio je Malčić u 92. minuti, postigavši svoj treći gol, drugi s bijele tačke.

GOŠK - Troglav 6:1 (Malčić 23 - pen, 58, 92 - pen, Ereiz 54, Bošnjak 85, Mornar 87/ Krivić 72)

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

GOŠK: Sušac, Bošnjak, Bonacin, Ereiz, Dodig, Malčić, Šimčić, Perić, Cvitković, Stjepanović, Jelavić.

TROGLAV: Vrgoć, Ćosić, Krivić, Musli, Ivković, Granić, Barać, Bartulica, Novokmet, Mihaljević, Milak.