FK Tuzla City bolji od GOŠK-a

Pripremna utakmica

Haris Zilić

Odigran je još jedan prijateljski susret na Kupresu danas. GOŠK i Tuzla City su odmjerili snage u dobroj fudbalskoj predstavi gdje su viđena dva pogotka.

Prema dogovoru klubova igralo se 2x55 minuta kako bi svi igrači dobili priliku za igru.

Bilo je otvorene igre, nekoliko lijepih akcija i prilika. Prvu veliku šansu Tuzla City ima u 12. minuti, Sejdović je šutirao glavom, golman GOŠK-a dobro interveniše.

U 29. minuti Mehanović pogađa prečku iz slobodnog udarca, tako da je sreća bila na strani GOŠK-a.

Do kraja prvog poluvremena dvije prilike za Hadžića i Karjaševića u 30. minuti, a onda kruna dobre igre za Tuzla City.

U finišu prvog poluvremena opravdano je dosuđen penal, a siguran realizator za 1:0 bio je Nukić.

U nastavku konkretnija igra Tuzla Citya, izdvaja se šansa sa početka drugog poluvremena, Vasilj je dobro intervenisao i spasio GOŠK.

U 72. minuti novi gol u mreži GOŠK-a. Hadžić je lijepo uposlio Mehanovića koji pogađa za 2:0 i to se ispostavilo kao konačan rezultat utakmice.

Do kraja je Vasilj još jednom spasio GOŠK, tako da Tuzlaci nisu postigli treći pogodak.