Gotovo je za ovu godinu: Aguero i De Bruyne pogađali za pobjedu Manchester Cityja protiv Sheffielda

Pobjedom okončali ovu godinu

E. Oštraković

Manchester City je u posljednjoj utakmici 20. kola Premier lige ostvario pobjedu na domaćem terenu protiv Sheffield Uniteda sa 2:0.

Domaća ekipa bila je apsolutni favorit, ali je do pobjede došla dosta teže od očekivanog.

U prvom poluvremenu domaći su napadali, ali nisu uspjeli postići pogodak. Gosti jesu, ali je njihov pogodak poništen nakon konsultacija sa VAR-om, zbog nedozvoljene pozicije.

U drugom poluvremenu krenulo je dosta bolje za City, koji je došao u vodstvo već u 53. minuti preko Aguera.

Gosti su pokušavali da izjednače, ali to im nije pošlo za rukom. Pobjedu domaće ekipe potvrdio je De Bruyne u 82. minuti.

Manchester City je nakon ove pobjede ostao na trećoj poziciji sa jednim bodom manje od drugoplasiranog Leicestera, te četrnaest bodova manje od Liverpoola koji je prvi.

Sa druge strane Sheffield je ostao osmi sa 29 osvojenih bodova, što je za njih trenutno jako dobar uspjeh.

Zaprati Manchester City, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: