Grci savladali Lihtenštajn, ali doživjeli šok povredom prve zvijezde

Kvalifikacije za EP

Grčka je kao gost savladala Lihtenštajn sa 0:2 u susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstva.

Grci su očekivano došli do tri boda u meču protiv autsajdera, ali su ostali bez prvog napadača Kostasa Mitrogloua, koji  se povrijedio.

Dominirala je Grčka od prve minute. Stvorili su veliki broj šansi, ali tek u nadoknadi prvog poluvremena postižu gol. Sjajnu loptu Kourbelisa u gol pretvara Fortouins za prednost od 0:1.

Očekivano i u nastavku je Grčka bila dominantna, a dileme oko pobjednika riješili su tek u 80. minuti. Rezervista Donis je pogodio za konačan rezultat od 0:2.