Gruzija minimalno protiv Bjelorusije

Prvo kolo grupe I

U prvom susretu grupe I Gruzija je na svom terenu savladala Bjelorusiju sa minimalnih 1:0 te je na najbolji mogući način otvorila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo.

Prvo poluvrijeme je prošlo bez većih uzbuđenja te se na odmor otišlo onim početnim rezultatom.

U nastavku, Gruzija je krenula nešto ofanzivnije, a ta ofanziva im se isplatila u 53. minuti susreta, kada je Okriashvili pogodio za 1:0. U nastavku su gosti iz Bjelorusije pokušavali da se spase poraza, ali bezuspješno. Domaći su odbranli prednost te su osvojili vrijedna tri boda na otvaranju kvalifikacija.