Guingampu pobjeda protiv Nancyja

S igračem više

Prvi meč 31. kola francuske Ligue 1 donio je okršaj između Guingampa i Nancyja.

Na kraju utakmice više razloga za slavlje na stadionu Roudourou imao je domaći Guingamp, koji je slavio minimalnim rezultatom golom Privata.

Gosti su od 27. minute igrali s igračem manje nakon što je Diagne dobio direktan crveni karton, a Guingamp je to znao iskoristiti u nastavku meča.

Nancy je napadima Guingampa odolijevao sve do 59. minute, kada je Privat pogodio mrežu za vodstvo od 1:0. Ispostavit će se kasnije da je to bio i jedini gol na utakmici.

U francuskom prvenstvu Guingamp je trenutno na osmoj poziciji, dok je Nancy na 18. mjestu.