Hajduk se okliznuo u Estoniji, Brondby postigao devet golova

Mnogo iznenađenja u 1. pretkolu EL

Dvadeset i osam utakmica 1. pretkola Evropske lige odigrano je u nešto ranijem terminu. Osim Zrinjskog i Olimpica, svoje utakmice su odigrali brojni klubovi iz regiona, a iznenađenja nije nedostajalo. Štaviše, bilo ih je mnogo.

Hajduk je u Estoniji odigrao 'mršavih' 1:1 protiv ekipa Seillemae Kaleva. Splitski tim je poveo sa 1:0 golom Caktaša sa penala u šestoj minuti, da bi konačan rezultat postavio Silich u 40. minuti. Tino Sven Sušić nije nastupio u ovoj utakmici zbog povrede.

Estonski klubovi su danas imali mnogo uspjeha, budući da su iznenađujuće pobjede ostvarili Nome Kalju, koja je slavila protiv Aktobea u gostima sa 1:0, i Flora, koja je kod kuće savladala makedonski Rabotnički identičnim rezultatom.

Mladost iz Podgorice je uspjela doći do gostujućeg remija (2:2) protiv Neftchija, dok je Debrecen bez većih problema na svom terenu savladao Sutjesku rezultatom 3:0.

Sheriff Tiraspol našeg Amera Dupovca i Matea Sušića je pred svojom publikom poražen sa čak 3:0 od Odd Grenlanda, koji je uoči utakmice bio autsajder. Dojučerašnji igrač Zrinjskog Ivan Crnov je debitovao u ekipi poraženog tima, a u igru je ušao u 33. minuti.

Najubjedljiviju pobjedu upisala je ekipa Brondbyja, koja je pregazila Juvenes iz San Marina sa čak 9:0, dok su u sudaru potencijalnih protivnika Zrinjskog u drugom pretkolu VPS i AIK remizirali u Finskoj odigravši 2:2.