Veliki trijumf Hajduka na krcatom Poljudu, meč obilježio transparent posvećen 'Oluji'

Splićani odradili odličan meč

Hajduk je u pretkolu Konferencijske lige na krcatom Poljudu dočekao portugalsku Vitoriju Guimaraes i nošen velikom podrškom s tribina slavio je s 3:1.

Odličan meč odigrao je splitski velikan i uspio je nadoknaditi gol minusa kojeg su imali nakon što je Miguel Maga pogodio za 1:0 u 61. minuti meča.

Do kraja je viđena dominacija Hajduka. U 67. minuti Emir Sahiti postiže pogodak za izjednačenje rezultata na 1:1.

Podrška s tribina nije stajala. To je nosilo igrače Hajduka koji su u 75. minuti došli do drugog gola. Melnjak dobro prati akciju i odbijanac od stative šalje u mrežu protivnika za 2:1.

Tačka na ovaj meč stavljena je u 87. minuti. Krovinović je pogodio za konačan rezultat od 3:1 i Hajduk ima ogromne šanse da prođe u play off.

Torcida je na početku utakmice priredila spektakularnu koreografiju, ali sredinom prvog poluvremena navijači Hajduka napravili su potez koji se neće dopasti susjedima u Srbiji.

Očekivano je bilo da se na ovom meču pojavi transparent posvećen vojnoj akciji 'Oluja'. To se na kraju i desilo.

Sredinom prvog dijela Torcida je istakla veliki transparent. Na njemu je pisalo.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

"Dok su korijeni zemlje čuvali suze i znoj, oni su ganjajući svjetlo išli u nemoguć boj. Oluja '95".

Foto - Index.hr

Operacija 'Oluja' sprovedena je od 4. do 7. augusta 1995. godine i uz operaciju Bljesak bila je ključna koja je dovela do kraja Domovinskog rata.

Zaprati HNK Hajduk, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
HNK Hajduk Moje Teme

Salgijica
Mec je obiljezio gol krovinovica, a transparent je istina. Moze hajduk i viljareal uzet. Samo naprijed bili