Hamza Ljukovac donio FK Sarajevo pobjedu u derbiju protiv FK Željezničar

Pioniri FK Sarajevo pobijedili su u gradskom derbiju FK Željezničar rezultatom 1:0.

Omladinci obje ekipe su pružili jako dobar meč, a na kraju je Bordo tim upisao pobjedu nad velikim rivalom.

Uvodne minute su protekle u nešto konkretnijoj igri Želje. Međutim, nakon 15 minuta igre Sarajevo uspostavlja kontrolu, a u 17. minuti je domaći tim i poveo.

Sjajno je sa vrha kaznenog prostora šutirao Hamza Ljukovac i matirao je Karića za prednost Sarajeva od 1:0.

Iako je šansi s obje strane u prvom dijelu bilo još, rezultat se nije mijenjao, a tako je bilo i nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, jer u nastavku nismo vidjeli previše uzbuđenja-

Sarajevo je ovom pobjedom zadržalo vrh tabele sa 18 bodova iz šest odigranih utakmica, dok je Željo u dosadašnjem dijelu sezone osvojio samo osam bodova.