
Prije duela s Borussijom
Hansi Flick je Yamalu na treningu pokazao pet prstiju, Nijemac takve stvari obično ne prašta
Njemački trener na klupi Barcelone, Hansi Flick, poznat je kao čovjek koji najveću pažnju posvećuje disciplini i ono što ga najviše nervira je kašnjenje igrača, a nekima se to dešava počesto.
Barcelona igra sjajno ove sezone. Već je osvojila španski Superkup, pobijedivši Real Madrid 5:2 u finalu. I dalje je u igri za Ligu prvaka, Kup kralja i državno prvenstvo u kojem ima +4 u odnosu na Real.
Dapače, Barcelona je glavni favorit na svakom takmičenju. Za to je zaslužan Hansi Flick, koji je timu udahnuo novi život i energiju. Učinio je to između ostalog zahvaljujući rigoroznoj disciplini koju je uveo i koje se pridržava. Kad se neko toga ne pridržava, izriču se sankcije.
U to se uvjerio, između ostalih, Inaki Pena, koji je u januaru zakasnio na zagrijavanje prije utakmice - kako se kasnije pokazalo, bilo mu je to treće kašnjenje - pa je izbačen iz početnih 11.
Nijemcu je vrlo važno pitanje tačnosti, što je u utorak još jednom pokazao. Hoće li igrač i ovoga puta biti kažnjen?
Oglasi
Na internetu se pojavila snimka prvih minuta treninga Barcelone i nisu svi stigli na vrijeme. Nedostajao je Lamine Yamal. Kamere su snimile kako Španac kasni na trening, što je odmah naišlo na reakciju Flicka.
Nijemac je krilnom napadaču pokazao pet prstiju, iz čega se može zaključiti da je mladi nogometaš kasnio pet minuta. Očito je dotični imao drugačije mišljenje o tom pitanju i uslijedila je smiješna situacija.
Prišao je treneru i htio provjeriti vrijeme na Flickovom satu. No, brzo je maknuo ruku, što je Yamala zabavilo. Iz njegove, ali i reakcije Nijemca, može se zaključiti da se trener šalio sa svojim igračem.
🎥 Hansi Flick podczas dzisiejszego treningu pokazał Yamalowi, że ten spóźnił się pięć minut. Lamine postawił sam sprawdzić godzinę na zagarku trenera. ⌚ https://t.co/oG7tMiL62I
— BarcaInfo (@_BarcaInfo) April 8, 2025
Navijači Barcelone sigurno će se nadati da moguća odgoda neće utjecati na Flickovu odluku pri odabiru sastava za utakmicu u srijedu.
Uostalom, Yamal je stup tima i ponajbolji igrač, tako da je za očekivati da bude starter u srijedu protiv Borussije Dortmudn u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.
Ove ekipe već su igrale međusobno u prvenstvenoj fazi Lige prvaka, a Barcelona je slavila 3:2. Ferran Torres je zabio dva puta, a Raphinha jednom.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.