Dobit ćemo pravu gol - mašinu u reprezentaciji: Tabaković neumoljivo puni mrežu Mainza

U sjajnoj je formi napadač

Samir Mlaćo

Potencijalni bh. reprezentativac Haris Tabaković u sjajnoj je formi.

Njegova Hertha trenutno igra meč DFB kupa protiv Mainza i vodi čak 3:0, a Tabaković je postigao dva pogotka.

Najprije je za 1:0 pogodio Resse u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, da bi u nastavku zablistao Tabaković.

Novi jedanaesterac za Herthu vidjeli smo u 50. minuti, loptu je uzeo Tabaković i pogodio.

U 61. minuti 3:0. Kenny je sjajno ubacio, ovaj put Tabaković glavom matirao protivničkog golmana za oduševljenje navijača.

Tabaković će uskoro obući dres naše reprezentacije, a da li će to biti za akcije u novembru biće poznato uskoro.

NS BiH je predao svu potrebnu papirologiju, te se očekuje da sve uskoro bude riješeno. Tabaković je do sada nastupao za omladinske selekcije Švicarske.

Za mladu reprezentaciju Švicarske upisao je 15 nastupa uz šest pogodaka.

Ove sezone u popularnoj Cvajti zabilježio je devet pogodaka uz dvije asistencije.

Milosevic vec racuna na Tabakovica, to jest pozvan je u reprezentaciji BiH.