Napadač nije doputovao u Zenicu, vratio se u klub, ali to nije jedini problem za Barbareza

Očekuje nas duel sa Nizozemskom

Napadač nije doputovao u Zenicu, vratio se u klub, ali to nije jedini problem za Barbareza

Haris Zilić

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je najteži poraz od svoje nezavisnosti, poraženi smo od Njemačke sa 7:0 u petom kolu Lige nacija.

Težak poraz našeg nacionalnog tima, a to čini se nije jedini problem za selektora Barbareza.

Sa ekipom iz Njemačke se nije vratio napadač Haris Tabaković koji je produžio u svoj klub Hoffenheim.

Njemački mediji pišu da Tabaković ima problema s povredom, a sinoćnju blamažu je gledao s tribina stadiona. 

Protiv Njemačke u prvoj postavio debitovao je napadač Heraclesa Luka Kulenović, a u drugom poluvremenu sa klupe je ušao Samed Baždar napadač Zaragoze koji je također upisao debi.

Prije same utakmice selektor Barabrez je govorio o problemima sa povredama, no tada nije spominjao Tabakovića.

Oglasi

"Gazibegović i Mujakić neće biti spremni. Nadam se da će Nihad biti spreman za utorak. Dedić već je prije okupljanja bio spreman, trenirao je i tako je i ovdje nastavio. Fali mu koja utakmica, nije igrao četiri zadnje utakmice, ali okej...", izjavio je Barbarez pred meč sa Njemačkom.

Očigledno se Tabaković povrijedio na posljednjem treningu reprezentacije i na kraju završio na tribinama stadiona u Freiburgu.

Mediji u Njemačkoj također pišu da će Tabaković u Hoffenheimu odraditi preglede kod klupskog doktora jer ima problema sa aduktorom.

Reprezentativci Bosne i Hercegovine doputovali su danas u Sarajevo gdje će se pripremati za utakmicu sa Nizozemskom.

Potražite više informacija na temu UEFA Liga nacija:

Među putnicima u naš glavni grad nisu bili Jusuf Gazibegović i pomenuti Haris Tabaković koji će zbog povreda propustiti predstojeći meč.

Zmajevi su večeras u TK FK Sarajevo odradili trening. Naša reprezentacija duel šestog kola Lige protiv Nizozemske igra u Zenici

Top Komentari

izvoristine
Svaka cast Barbarezu za njegovu nekadasnju fudbalsku vjestinu takodje svaka cast za patriotizam prema bih. Ali kao trener covjek nema blage veze. Ukoliko je kriv ili ne ljudski bi bilo da podnese ostavku.
3 0
user1675926959
Svaka mu čast za sve što je ko igrač dao za ovu zemlju Patriotizam mu je neosporan Ali sad postaje jako bezobrazan.Ono pitanje novinara je najnormalnije pitanje i on se kao uvrijedi hahahah.Zanima me samo da je Lihtenštajn sinoć izašao sa bilo kakvom formacijom dali bi primio 7 komada???Sigurno znam da nebi jer se u današnjem fudbalu teško prima 7-8 golova bez obzira s kim igraš.Zato Barba vozdrica !!!!!
1 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi