Sve je eksplodiralo u Mostaru - Majstorsko dodavanje Vehabovića i gol Haskića

Velež vodi protiv Zrinjskog

Esmer Oštraković, foto: Admin Čaušević

Sjajnu utakmicu, prepunu dešavanja gledamo u Mostaru, a ekipa Veleža nakon prvog poluvremena ima prednost od 1:0.

Dobru utakmicu zasjenio je prekid koji se desio sredinom prvog poluvremena, a sve se desilo jer su se gostujući navijači sukobili sa redarima.

Prekid je trajao čak 22 minute, ali nakon što je utakmica nastavljena dosta bolja ekipa na terenu bio je Velež.

Sve to domaći su krunisali golom u 41. minuti utakmice. Gol za vodstvo domaće ekipe i erupciju oduševljenja na stadionu postigao je Haskić.

Akcija po desnoj strani počela je od Oreča, Guliashvili je ostavio povratnu za Vehabovića koji sjajno centrira, a Haskić sa nekoliko metara pogađa za 1:0.

Podsetimo, utakmica je prekidana dva puta u prvom poluvremenu, a oba puta jer su nešto uradili navijači Zrinjskog.

Oni su prvo ubacivali baklje u teren, te je Peljto morao prekinuti utakmicu na nekoliko minuta kako bi se baklje izbacile sa terena.

Nakon toga utakmica je nastavljena, ali samo nekoliko minuta kasnije Peljto je igrače morao poslati u svlačionicu.

Naime, navijači Zrinjskog su se sukobili sa redarima, te su preskočili ogradu, a Peljto je zbog toga morao da reaguje.

Prekid je trajao 22 minute, a nakon toga utakmica je nastavljena uz jasno upozorenje da ukoliko se bilo šta sporno desi da će tribina biti ispražnjena.

Zaprati FK Velež, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: